Bayram Ve Yarış Heyecanı Birarada

Safari Motorsport tarafından, Opel Türkiye, Petlas, Fakir Hausgerate, PWR Balata, CMS, Autoclub Türkiye ve Siesta’nın destekleriyle gerçekleştirilen Opel Corsa OPC Cup organizasyonu, 4. Ayak yarışları için İzmir Ülkü Park’taydı. Yarış hafta sonunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle pistte renkli görüntüler yaşandı.

Sıralama turlarında 1.05.415’lik derecesiyle en iyi zaman turunu atan kupanın lideri Ekrem Vardar ilk yarışı da birinci sırada tamamladı. İkinciliği çok iyi bir performans sergileyerek Ümit Ülkü alırken, kupada Vardar’ın en yakın takipçisi Alkan Güven üçüncülük kupasını elde etti.

Format gereği birinci yarışta finişe gelen ilk 6 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta Turgut Konukoğlu ilk sıradan start aldı. Uzun süre birinciliğini koruyan Konukoğlu yarışı ikinci sırada sürdüren Alkan Güven’in ataklarına karşı koyamadı ve liderliğini kaptırdı. Yarış Alkan Güven’in liderliği ile sonuçlanırken, ikinci sırada Turgut Konukoğlu finişe geldi. Üçüncülük kupasının sahibi ise Ümit Ülkü oldu ve kupada değerli puanlar kazandı.

Opel Corsa OPC Cup beşinci ayak yarışları 04-05 Kasım tarihlerinde İzmir Ülkü Park’ ta koşulacak…

Yorum yok

Yorum Yap