V2 Challenge Başlıyor

Türkiye’nin yarış otomobili Volkicar bu kez genç pilotların ellerinde! İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 22 Ocak Pazar günü gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak serinin ikinci ayağı 12 Şubat, üçüncü ayağı ise 05 Mart tarihlerinde koşulacak.

İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen V2 Challenge’da bu sene 16 pilot start alacak. V2 Challenge yarışları sonunda derece elde eden pilotlar para ödüllerine kavuşacak. Yarışlar sonunda Genel Klasmanda birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak.

Motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara kısaca bu spora gönül veren herkese açık olan V2 Challenge’da 16 pilottan tamamına yakını ilk defa bir yarış otomobilinin direksiyonuna geçerek pilotluk kariyerlerine unutulmaz bir deneyim ekleyecekler.

Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motor sporlarının Türkiye’de tabana yayılması konusunda katkı sağlayan V2 Challenge, motor sporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor. Büyük heyecanı seyirci olarak takip etmek isteyenler için ise seyirci girişi ücretsiz olacak.

Yorum yok

Yorum Yap